Senná rýma: účinná domácí léčiva pro ucpaný nos a slzící oči

Mnozí zajdou pro léky na sennou rýmu do lékárny. Existují však účinné domácí prostředky, které poskytují úlevu bez škodlivých chemikálií a antibiotik. Nejlepší domácí prostředky jsme pro vás připravili v tomto článku.
tráva na poli

Parní lázeň, tradiční domácí léčba senné rýmy

Proti senné rýmě pomáhají parní lázně, zvláště pokud jsou příznaky rýmy silné. Parní lázně hydratují a čistí nosní sliznici, což snižuje svědění.
●     Pro parní lázeň jednoduše uvaříme vodu a přidáme asi jednu nebo dvě lžičky soli.
●     Poté vezměte hrnec z kamen a vdechujte páru po dobu deseti minut.
●     Jako alternativu ke slané soli je možné použít parní lázeň s olejem nebo čajem. Eukalyptus, fenykl nebo mátový olej jsou obzvláště vhodné.
rýma z alergie

Domácí nosní sprej proti senné rýmě

Při senné rýmě mnoho pacientů užívá nosní sprej. Avšak nosní spreje z lékárny obvykle obsahují mnoho chemikálií a mohou mít vedlejší účinky. Je lepší se uchýlit k starému domácímu léku, domácím nosním kapkám. Na domácí sprej musíte uvařit devět gramů soli s jedním litrem vody a nechat směs vychladnout. Poté si můžete vyčistit nos.Je to jednodušší, pokud máte lahvičku s rozprašovačem.

Světlík lékařský, nepostradatelná léčivá bylina na sennou rýmu

Pravděpodobně jeden z nejdůležitějších domácích prostředků pro sennou rýmu. Bylina má uklidňující účinek na podrážděné oči.

●     Na jednu dávku uvařte jednu polévkovou lžíci byliny spolu se 250 ml vody po dobu pěti až deseti minut.
●     Potom odfiltrujte bylinu a nechte vychladnout.
●     Roztok může být použit jako nosní výplach nebo jako maska na oči.
●     Pro oční masku dejte vývar na hadřík a položte ho na oči. Svědění a pálení v očích opadne.

Jablečný ocet, osvědčený domácí přípravek

Skutečný všestranný je jablečný ocet, protože působí proti zánětlivým reakcím v těle. Tento lék proti senné rýmě může být dlouhodobě používán i jako prevence proti symptomům rýmy.
●     Vypijte sklenici vody se dvěma lžícemi jablečného octa jednou denně. Aby byl nápoj chutnější, doporučujeme přidat med. Med má také uklidňující účinek.
●     Pokud jsou příznaky senné rýmy obzvláště těžké, můžete jablečný ocet pít třikrát denně.

Čaj na příznaky senné rýmy

Ačkoli senná rýma je zvláště dráždivá pro nos a oči, často i v krku škrábe nepříjemně. Zde je osvědčený domácí prostředek: čaj.
●     Čaje ze šalvěje nebo ze směsi řebříčku, ostropestřce a kopřivy jsou nejvhodnější.
●     Také třezalka, zimostráz, koniklec nebo meduňkamohou poskytnout úlevu od senné rýmy.

Hygienická opatření proti senné rýmě

Ti, kteří mají sennou rýmu, by měli věnovat zároveň zvláštní pozornost čistotě. Zpočátku to zní paradoxně. Přece jen přehnaná hygiena je považována za možný důvod, proč se vůbec vyskytují alergie. Během období senné rýmy však pomáhá učinit zvláštní opatření, aby se pyl nedostal dovnitř bytu.
Jakmile se vrátíte domů, měli byste si umýt ruce a obličej, abyste odstranili pyl. Mnoho pylu se shromažďuje i v oblečení a vlasy. Proto si okamžitě vyměňte oblečení. Také pomáhá pravidelně čistit obývací prostor.